Výpovědi herců z HP

22. června 2010 v 19:59 |  HP - nezařazené
Rupert Grint při propagaci svého nového filmu Wild Target (do anglických kin přichází v pátek) prozradil, že:
"Domnívám se, že jeden z důvodů, proč jsem hrál ve Wild Target, bylo to, že to byl jistý druh úniku. Harry Potter končí. Toto je poslední část, pak už nebude nic. Je to divný pocit, protože jsme se v této bublině nacházeli tak dlouho a teď z ní musíme vyjít. Je pro nás důležité dělat odlišné věci a vyzkoušet si své síly. "

Tom Felton se zase svěřil, že pro něj ztvárňování Draca Malfoye nahradilo setkání s psychologem:
"Jistým způsobem mi nahrazoval terapii. Vždy když  se ve mně nasbíral vztek a frustrace, vyventiloval jsem je skrz tohoto zlého hitlera. Bez toho bych možná musel navštěvovat psychologa - možná nastal čas, kdy ho budu muset začít navštěvovat. "

Tom prozradil, jak se mu spolupracovalo s takovými hereckými veličinami, jako Ralph Fiennes, Alan Rickman a Jason Isaacs:
"Nikdy předtím jsem s Ralphem přímo nepracoval. Byl tam i Alan Rickman a několik dalších temných postav, takže to bylo velmi skličující a navíc ty jeho strašidelně odporné projevy! Bezpochyby je se na co těšit.
V některých mých scénech jsou tři ze čtyř přítomných rytíři britského divadla, což byl pro mě přímo neskutečný zážitek. Občas jsem se musel až uštknul, abych zůstal v postavě a nekoukal na ně jako telátko na nové vrata. Člověk se od nich učí i bez toho, aby si to vůbec uvědomoval. Byla to pro mě obrovská čest. "

Tom přiznává i velmi dobrý vztah měl se svým filmovým otcem, Jasonem Isaacsem, který je jakýmsi jeho mentorem:
"Jason je legenda. Je mi jakoby druhým otcem v hereckém světě, s nadšením si vyslechne o mých nadcházejících projektech a vždy mě podporuje, abych vyzkoušel to či ono. Jako mladému herci mi Jason ohromně pomohl a jsem mu nesmírně zavázán. "

Rupert přiblížil smíšené pocity z ukončení natáčení Relikvií Smrti:
"Na jedné straně, natáčíme již od února 2009, což je fakt neuvěřitelně dlouhé natáčení. Ze začátku jsme si přáli, aby to šlo rychleji, na druhé straně jsme si přáli, aby těch posledních pár měsíců nikdy neskončilo. Tato potterovka bude zcela odlišná od předchozích, myslím, že to bude skvělé rozloučení. "

Prozradil i něco o svých plánech do budoucna:
"Každý z nás bude nyní muset vykročit do skutečného světa, což je dost děsivá představa. Chtěli bychom pokračovat a najít si odlišné role a způsob, jak se vyhnout zaškatuľkování. Ačkoliv s mým Ronem bych na tom nebyl nejhorší.
Ale bral bych doslova ledajakou roli. Leccos odlišné, ale s velkými postavami, by bylo fajn. Někdo temný a šílený by byl super.
V budoucnu bych si chtěl zahrát i v divadle, bezpochyby, protože jak se zdá, člověk tam pociťuje odezvu a zadostiučinění, zároveň je to úplně jiný druh umění a nasazení, protože máš jen jednu šanci - ale asi raději bez nahých scén a zpívání , "
jemně narazil na divadelní role kamaráda Dana.

Tom za všechny přiznal, že je potěšilo rozdělení Relikvií Smrti do dvou částí:
"Opravdu jsme si oddechli, protože v knize toho bylo tolik, že jsme neustále přemýšleli, že bude třeba vynechat množství postav a dějových linií. Jde však o nejdůležitější část celého příběhu, takže každý detail je podstatný, a proto jsme z rozdělení byli upřímně nadšeni. "

V neposlední řadě vnesl trochu světla do diskuse, která momentálně zaměstnává potterovské fanoušky asi nejvíce - na kterém místě se příběh rozdělí na dvě části? No, vlastně spíše vysvětlil, že i samotní herci v této otázce tápou ve tmě:
"Všichni se nás neustále ptají, kde bude střih. Pravda je taková, že ani sami nevíme. Oba filmy jsme natáčeli jako jeden celek a myslím si, že ani příslušní stále nejsou rozhodnutí. Jednoduše si počkají, a pak film předělí na místě, ze kterého budou mít nejlepší pocit. Nemůžu se dočkat, co z toho vzejde! "

Včera večer se na červeném koberci Daniel Radcliffe dostal otázku na jeho bezprostřední pocity po ukončení natáčení Relikvií Smrti - symbolicky byl vlastně prvním hercem, který živě (ne přes tweety) vyprávěl o této události:
"Každý byl fakt skleslý. Bylo to strašně, strašně smutné. Bylo tam i poměrně hodně slz. "
Na otázku, jak se cítí po ukončení své životní role mladého čaroděje, odvětil:
"Je to velmi, velmi zvláštní pocit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama