Nikki interwiev for Saturday night Magazine

2. června 2010 v 16:03 |  Herci hrající v Twilight sáze
bella5632.blog.czCo ná můžeš říct o novém filmu, Eclipse?
Je plná akce, jak jste mohli vidět v trailerech. Taky dostanete náhled na to, jaké to bylo pro nás předtím než jsme se stali upíry a jak jsme "putovali". A vizuálně je to intenzivnější.
Jak jsi se připravovala na filmování?
Neustále jsme měli osobní bojové tréninky a taky tréninky ohledem kaskáderských kousků. Cítila jsem se jako profesionální atletka. Museli se ujistit, že neše těla jsou v dobré fyzické formě, protože jsme tam měli hodně vlastních kaskadérských kousků. Byly to týdny, kde jsem pracovala od pondělka až do soboty.
Jaký nejvíce cool kousek jsi dělala sama?
Běh strmým svahem na běžícm páse s postroji na sobě a taky skoky na běžícím páse a vyhýbání se větvím a taky, když jsem byla vzadu na odtahovacím voze tahaná rychlostí 100 mil za hodinu.
V Eclipse se dozvíme o něco více z Rosaliiny minulosti. Jaké je t hrát postavu, která je tak neuvěřitelně nádherná?
Odkrývá to všechny otázky o tom, jaká je krása. Dlouhou dobu mě to stresovalo. Víc jsem si uvědomovala svoje nejistoty. Nakonec jse musela být spokojená s tím, jako to je -  a to, že každý je nádherný a všichni jsme krásní různými způsoby. Na planetě není jediná osoba, ani Monica Bellucci nebo Adriana Lima která je univerzálně nejkrásnější.
Co tě původně přitahovalo k postavě Rosalie?

Líbilo se mi, jak je upřímná. Líbilo se mi, jak byla neochotná upustit od toho v co věří a bojovala by za svůj názor bez ohledu na to, jak kontrovérzní by to bylo.
Tušila jsi jak bláznivý může být "twilight" fanoušek, když jsi se k filmu přivázala?
Ne, vůbec. Neměli jsme ani potuchy. Když jsme se pod sérii podepsali, byla to vášnivá a osobitá skupina. Média v kombinaci s tvorbou filmu z toho udělaly explozi. Bylo to bizardní. Není na to žádný vzorec.
Jaké bylo tvoje nejbláznivější setkání s fanouškem?
Nemám velmi šílené případy, ale myslím si, že jsem opatrná v tom do jaké situace se dostanu. Nechodím moc ven a neohrožuji se. Po dobu natáčení byly chvilky, kdy byla skupinka 50 lidí, kteří čekali 10 hodin a vy se cítíte jako člověk, je to nezáslužné. Máte pocit, "Fakt? Čekáte na mě? Nevěřím." Chci vidět fanoušky abych jim mohla říct. "Podívejte, vůbec nejsem výjmečná."
Co si myslíš o šílenství okolo Roba Pattinsona?
Chápu to. Rob je úplně fascinující, úžasný, skvělý chlap. Chápu proč jsou všechny ty děvčata do něho tak zamilované. Je ohromně inteligentní, záhadný, hudebně nadaný a vzdělaný. Rozumím tomu.
Vycházíš dobře se všemi ostatními herci? Je tam někdo s kým vycházíš obzvlášt dobře?
Záleží na tom, kde v našich životech jsme. Všichni spolu vcházíme velmi dobře ale při tomto posledním filmu se to stalo nějak tak, že jsme s Elizabeth bývaly jeno kroky od sebe. Když jste vyšli z mých dveří a šli nalevo, tak jste byli v ní v pokoji. Když jsem přestala kouřit, změnilo se tak to s kým z herců jsem chodila ven, protože jse se stala vážně aktivní a začala jsem cvičit a Elizabeth s Kelanem jsou na tom stejně. Byly časy, kdy jsem chtěla sedět, kouřit cigarety, hrát na kytaru a zpívat.
Jak trávíte volný čas po natáčení?
Jsme tak trochu kreativní a děláme nesmyslné mini filmy a podobně. Onehdá zase jenom ležíme a sledujeme telku. Taky je tam hodně hudebních večerů, protože Xavier, Rob a Jackson jsou velmi hudebně nadaní. Jíme hodně thajského jídla. Blízko je totiž thajská restaurace. Trávíme čas spolu, protože jsme velmi izolovaní.
Je vyčerpávající natáčet tyto filmy jeden za druhým?
Nesmíme příliš zestárnout, takže to musíme udělat takto. Je pěkné mít práci. Nemyslím si, že některý z herců si stěžuje na to, že má naplánovaný další job.
Jaký je nejcoolovější zážitek, který vyplývá z toho, že jsi spojená se sérií jako je Twilight?
Je cool vidět se v odlišném světě. Vypadám tak jinak a celý svět vidí, že to můžu dělat, že můžu hrát někoho jiného a udělat to důvěryhodné... Doufám.
Do světa herectví jsi pronikla celkem netradičním způsobem. Jak jsi se rozhodla napsat scénář pro "Thirteen" v tak mladém věku?
Byla to velmi netradiční situace. Neměla jsem plán. Nebyla jsem ten bláznivý teenager, který si říkal "Chci být scénarista." Jen jsem si tak sama pro sebe psala, byla jsem dítě, které předčasně dospělo a rádo vyjadřovalo neustále svoje pocity. Psala jsem o své rodině, mém životě a co se dělo. Cathrine Hardwicke, které v to dobu chodila s mým otcem, říkala, "Co kdybychom napsaly tento film?" a tak jsem ho udělaly.
Píšeš scénáře i ted?
Pokračuju v psaní. Je to jedna z těhc věcí, že neexistuje vzorec pro tvorbu úspěšné série. Taky neexistuje vzorec na tvorbu jiného typu fenomému jako Thirteen, protože načasování bylo tehdy správné. Kdysi byl ten film šokujícím a otvíral oči, ale teď, když tu jsou televizní reality show, je to jiné. Napsala jsem několik scénářů a pokračuju ve zkoumání. Se vším co se stalo, nebyla jsem tak soustředěná, jak by jsem chtěla být v mých teenagerských letech nebo ve dvaceti.
Máš pocit, že tvé bouřlivé dospívání ti pomohlo vědět si rady v bláznivém Hollywoodu?
Ani ne. Chápu lidi a vím o co jde. Nebojím se říct co cítím. Myslím, že to mi v mé kariéře pomohlo, ale taky mi to dost ubližuje. Lidé nevědí jak to přijmout. Jsem mladá žena, která je přesvědčená a říká své názory. Taková jsem. Ani jeden z mých rodičů mě nikdy neumlčoval.
Když nepracuješ, jak nejraději trávíš sobotní večer?
Ráda vařím. Nejsem nejlepší kuchařka na světě, ale dělá mě to šťastnou a jsem dobrá ve vymýšlení receptů. Velmi cestuju. Poslední roky jsem strávila v Austrálii, Africe, Švýcarsku. Zanedlouho se chystím do Brazílie.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama