O relikviích

14. dubna 2010 v 17:27 |  HP 7 informace
Samotný symbol, který je vyjádřením nebo zjednodušeným zobrazením těchto relikvií, je vlastně všechny zobrazuje. Symbol, který je hodně spjat také i s postavou Gellerta Grindelwalda, má podobu (geometricky vyjádřeno) rovnostranného trojúhelníku s vepsanou kružnicí a zobrazenou výškou/těžnicí.
Gellert Grindewald jej často používal a proto byl vnímán jako jeho symbol, ovšem to je omyl, ke kterému došlo nepříliš rozšířenou znalostí příběhu tří bratří a existence relikvií, respektive jejich vyobrazení. Příběh samotný byl vnímán spíš jako pohádka. Grindewald sám se svého času pokoušel relikvie nalézt. Tento symbol dokonce nechal vyobrazit na zdech Kruvalu kde dodnes připomíná jeho krutovládu.
Alternativní formou může být vyobrazení, kdy se kruh nedotýká stěn trojúhelníku. Trojúhelník samotný nemusí být vyloženě rovnostarnný ale může být i rovnoramenný, ovšem nejčastěji je zobrazován právě jako rovnostranný.
Samotné relikvie, jak již bylo zmíněno, jsou darem od Smrti třem bratrům a jedná se tedy o tři předměty. Legenda je to velice stará a je jen těžko odhadnutelné, co všechno je z toho pravda a co už mýtus. Ovšem relikvie samotné existují (ve světě Harryho Pottera).
Symbol:
Symbol, který v sobě representuje tři magické předměty, Relikvie smrti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama